PengumumanRekod Rasmi disiarkan secara langsung di rantaian — Perlombongan Scrypt dirancang seterusnya
Diterbitkan
HobbyHash Coin kini menerbitkan Rekod Rasmi — lejar awam tambahan sahaja bagi penyata projek yang dimeteraikan dengan SHA-256 dan berlabuh pada rantai HOBC dengan satu transaksi OP_RETURN setiap meterai (awalan HOBCOR1 + hash kandungan).
Tri-PoW (SHA256d + KawPow + RandomX) kekal aktif. Scrypt adalah kerja yang dirancang dan belum aktif lagi.
— HobbyHash Coin
Rizab telus
Pelancaran Rizab
Rizab pelancaran HOBC ialah 8,400,000 HOBC, bersamaan dengan 10% daripada jumlah bekalan sasaran 84,000,000 HOBC.
Jumlah bekalan84,000,000 HOBC
Rizab pelancaran8,400,000 HOBC
Peratus rizab10%
Baki semasa8290038.99994300
Imbangan penyimpanan sejuk8290038.99994300
Baki alamat perubahan sejuk8290038.99994300
Baki dompet legasi0.00000000
Perbelanjaan keluar5
Baki setakat:
Baki rizab & pecahan perbelanjaan
Pecahan langsung HOBC masih dikekalkan dalam dompet rizab yang dijejaki berbanding perbelanjaan awam yang dikategorikan. Pergerakan dalaman antara dompet rizab dikecualikan.
Perpindahan storan sejuk: Rizab pelancaran telah dipindahkan dari dompet permulaan legasi ke dompet rizab storan sejuk di bawah untuk penyimpanan selamat jangka panjang. Kedua-dua dompet kekal dijejaki secara terbuka di sini dengan baki langsung, perubahan alamat dan sejarah transaksi keluar.
Dompet simpanan sejuk
Ini ialah alamat rizab pelancaran yang dikonfigurasikan yang sedang digunakan oleh tapak tersebut.
Asas dataLive on-chain reserve tracking: cold-wallet UTXO chain scan from the primary reserve address through change outputs, plus legacy wallet balances and outgoing spend history. Admin-described reserve spends are permanently pinned and never drop off the public list.
Dompet permulaan legasi
Dompet permulaan legasi menerima subsidi rizab pelancaran blok 1 dan telah digunakan semasa operasi projek awal.
Baki rizab dan transaksi keluar datang daripada dompet rizab yang dikonfigurasikan. Huraian pentadbir menerangkan tujuan setiap perbelanjaan rizab, tetapi senarai transaksi itu sendiri adalah berdasarkan sejarah transaksi dompet.
Tiada data rizab yang tidak tersedia dianggarkan atau diisi dengan nilai palsu.
Peruntukan Rizab
Rizab pelancaran dibahagikan kepada kategori ini.
25%
Kecairan & Penyenaraian
Yuran penyenaraian bursa
Kecairan yang menghasilkan pasaran
Kolam kecairan DEX
Integrasi perdagangan
Pengehosan Explorer terikat dengan keperluan pertukaran
35%
Pertumbuhan Pelombong
Pertandingan perlombongan
Insentif pelombong rumah
Insentif nod
Pembangunan kolam renang
Promosi Bitaxe/NerdMiner/pelombong komuniti
Hadiah untuk menarik pelombong kecil
30%
Pembangunan & Infrastruktur
Pembangunan dompet teras
Dompet Android
Dompet Windows
Pembangunan laman web
Pelayan Explorer
Nod benih
Audit keselamatan
Pengehosan dan sandaran
10%
Komuniti & Sokongan
Penyederhanaan Discord/komuniti
Dokumentasi
Tutorial
Sumber sokongan
Bahan promosi
Acara komuniti
Transaksi Rizab Keluar
Ini adalah transaksi keluar dari dompet rizab yang dikonfigurasikan. Huraian ditambah dalam bahagian pentadbir yang dilindungi supaya setiap perbelanjaan rizab boleh dijelaskan secara terbuka.
Pindahan rizab pelancaran keluar untuk membiayai dompet pegangan Program Rujukan Dompet Web HOBC (referral_holding pada hobc1qkd4ktcjg5kl0np8cmh25ksu0njqdn2fvwjme28).
Tujuan: mengekalkan baki HOBC khusus yang digunakan untuk membayar ganjaran rujukan apabila pengguna membeli wHOBC dan membuka bungkus ke dalam dompet web kustodian melalui pautan rujukan yang dikaitkan. Ganjaran dibayar serta-merta pada 10% (tahap 1), 4% (tahap 2), dan 1% (tahap 3) daripada setiap pembukaan bungkus yang layak (minimum 10 HOBC).
Ini adalah peruntukan perbendaharaan operasi daripada rizab pelancaran 10% yang didokumenkan, bukan pembelian terbakar atau pasaran. Pembayaran direkodkan dalam lejar rujukan awam dan pada halaman Rizab Pelancaran. Penambahan tambahan mungkin dibuat apabila jumlah program meningkat.
100,000 HOBC telah dipindahkan daripada rizab pelancaran ke jambatan rasmi HOBC → wHOBC untuk menghasilkan 100,000 wHOBC, yang akan ditambah sebagai kecairan kepada kolam PancakeSwap wHOBC/USDT. Syiling ini tidak dibelanjakan atau dijual — ia kekal menyokong sepenuhnya wHOBC 1:1 dan digunakan sebagai kecairan DEX atas rantaian untuk memperdalam pasaran dan mengurangkan perubahan harga untuk pedagang. Token LP yang terhasil dikunci.
Rizab pelancaran telah dipindahkan daripada dompet permulaan legasi ke dompet simpanan sejuk (hobc1q7adjy9hljfhqu78k7hedsgp4nrjymdn9p558sz) untuk penyimpanan selamat jangka panjang. Penjejakan langsung berterusan pada kedua-dua dompet.
Pernyataan ketelusan: Baki rizab dan transaksi keluar mesti datang daripada penjejakan rantaian sebenar. Huraian pentadbir adalah nota penjelasan dan tidak menggantikan rekod transaksi awam.